in

Jak Bacardi nepochopilo ženy

02.07. 2009
, Microsites
V reklamě se nemusí vyplatit říkat kontroverzní pravdu a hloupě vtipkovat – zejména když vtip míří ženy. To, co mělo být odvážně kreativním řešením, skončilo pro Bacardi totálním propadákem a obviněním z mizogynství.
Bacardri Breezer je lehce alkoholická limonáda s variacemi ovocných příchutí a volit by ji měly především ženy. Izraleská agentura McCann Digital připravila k propagaci drinku microsite, jehož texty vyzývaly: “Najděte si ošklivou kamarádku“. Proč? Protože vedle ní budete vypadat atraktivnější. Chcete si tohle léto konečně najít chlapa? S ošklivkou po boku to dokážete! Na microsite byly profily čtyři ženy, z nichž každá představovala jeden prototyp fúrie, v reálu by mužům dozajista naháněly bolestné úzkosti. S těmito virtuálními kamarádkami mohly zákaznice vstoupit do kontaktu a kromě microsite k tomu využít i Facebook.
Místo úspěchu se na Bacardi snesla nenávistná vlna a četná obvinění.  Jistě si domyslíte proč. Kreativita v tomto případě zvítězila nad pochopením cílové skupiny. Anglické i hebrejské stránky byly velmi rychle zavřeny, stejně tak profil na Facebooku. Bacardi rozesílá omluvné dopisy a feministky raději zůstanou střízlivé.
Podobné příspěvky:
Zaznamenané vzpomínky tvoří historii
Jak dostat děti do přírody
Sociální sítě nebo sociální média?
Logo na těle za milion dolarů
Je libo čerstvé masíčko?

Jak copywriteři píší dobré slogany – jak napsat slogan

Použitelnost outdoorové reklamy