in

Nepodařená kreativa

V reklamě se nemusí vyplatit říkat kontroverzní pravdu a hloupě vtipkovat – zejména když vtip míří ženy. To, co mělo být odvážně kreativním řešením, skončilo pro Bacardi totálním propadákem a obviněním z mizogynství.
Nepochopení žen
Bacardri Breezer je lehce alkoholická limonáda s variacemi ovocných příchutí a volit by ji měly především ženy. Izraleská agentura McCann Digital připravila k propagaci drinku microsite, jehož texty vyzývaly: „Najděte si ošklivou kamarádku„. Proč? Protože vedle ní budete vypadat atraktivnější. Chcete si tohle léto konečně najít chlapa? S ošklivkou po boku to dokážete! Na microsite byly profily čtyř žen, z nichž každá představovala jeden prototyp opravdové fúrie. S těmito virtuálními kamarádkami mohly zákaznice vstoupit do kontaktu a kromě microsite k tomu využít i Facebook.
Dobrá idea, špatná cílovka?
Místo úspěchu se na Bacardi snesla nenávistná vlna a četná obvinění.  Jistě si domyslíte proč. Kreativita v tomto případě zvítězila nad pochopením cílové skupiny. Anglické i hebrejské stránky byly velmi rychle zavřeny, stejně tak profil na Facebooku. Bacardi rozesílá omluvné dopisy a feministky raději zůstanou střízlivé.

Najměte si profesionálního copywritera a ideamakera

Reklama na těle